top of page
творчі здобутки.jpg

Без засобів масової інформації неможливо уявити сучасну культуру та громадське життя.

Виховання за  допомогою кіно  можна розглядати  як галузь педагогічної науки виховання особистості – тобто  кіно педагогіку.  Залучення до екранного мистецтва розглядається сьогодні як закономірність сучасного культурного процесу, у якому кіно, телебачення, допомагає сучасній людині усвідомити себе у цьому світі.

Саме тому, використовуючи цю технологію на уроках, я намагаюся згуртувати учнів, залучити до спільної праці, тобто виховати почуття колективізму, готовність до взаємодопомоги. У цьому мені допомагають самі учні при створенні роликів про своє навчання. Учні на практиці створюють сценарії фільмів, роликів, опановуючи операторське мистецтво. Така  самодіяльна  кінотворчість дає можливість учням подивитися на себе  та на інших,  проаналізувати свою поведінку.

Таким чином,  можливості використанні роликів не тільки доповнюють і здійснюють помітний вплив на розвиток особистості, але й перевершують традиційні словесні методи виховання. Це підтверджує аналіз виховної роботи. Практика нової кінопедагогіки показує позитивні зміни у психологічному стані майже всіх учнів з  особливими потребами. Важливо відзначити, що при цьому досягти стану рівноваги  їм допомагають учні старших груп. Відчуваючи підтримку старшокурсників, їм легше опановувати свою професію, набути професійної майстерності. Робота у  колективі йде на користь учням, про що свідчить і зацікавленість професією, і покращення поведінки не тільки на уроках, але й у позаурочний час.

 

Викладач  повинен аналізувати інформацію, яка необхідна для виховання та  використовувати кіно як інструмент виховання. Бажано, щоб такі творчі роботи переглядалися всіма учнями, вчителями та батьками.

bottom of page